Net Tasarım ve Meriç PCB Firmaları İçin Üretim Hattı ve Laboratuvar

Net Tasarım ve Meriç PCB firmalarına KOSGEB Stratejik Ürün Destek Programı ve KOBİGEL destek programı kapsamında son teknoloji bir üretim hattı ve laboratuvar kazandırılmıştır.

Alpin Makine İçin Robot Kol ve Otomasyon İmkanları

Alpin Makine’ye KOSGEB KOBİGEL kapsamında üretim süreçlerini hızlandıracak robot kol ve diğer birtakım otomasyon imkanları sunulmuştur. Aynı şekilde sağlanan KOSGEB Ar-Ge desteği ile ülkemizde ilk yerli trencher geliştirilmiştir.

Form Makine Ekipman Etkinliği

Form Makine işletmesine Ekipman Etkinliği konusunda sağlanan destekle işletmenin layout optimizasyonu ve üretim etkinliği artırılmıştır.

Chefseasons Üretim Kalitesi ve Kapasitesi Geliştirme

Chefseasons firmasına KKYDP ve KOBİGEL programlarında sağlanan desteklerle işletmenin üretim kalitesi ve kapasitesi geliştirilmiştir.

Inostra

INOSTRA için yapay zeka temelli devlet destekli takip programı tasarlanmaktadır.

Ermaş Madencilik ve COANTE Firmaları Üretim Yönetimi Eğitimi

Ermaş Madencilik, COANTE firmalarına üretim yönetimi konusunda eğitimler verilerek ekipman etkinliğinin ölçülebilir ve optimize edilebilir olması sağlanmıştır.

Muzom Su Ürünleri Firması KKYDP Destek Programı

Muzom Su ürünleri firmasında tamamen elle yapılan su ürünleri işçiliği maliyetlerini düşürecek şekilde otomatize edilmiştir. Ayrıca ilgili yatırım için de KKYDP destek programından yararlandırılmıştır.

Vergi Danışmanlığı

3 işletmesi olan ve yıllık yaklaşık 200 milyon TL cirosu olan işletmede yapılan vergi danışmanlığı ile kullanabilecekleri 4.8 milyon TL’lik bir vergi istisnası tespit edilmiş ve işletmeye kazandırılmıştır. (Not: İşletme adını vermemizi istemediği için anonim yazılmıştır.)

İlki Makine KOSGEB KOBİGEL Programı

  İlkim Makine firmasında KOSGEB KOBİGEL Programı kapsamında sağlanan hibe desteği ile içeride 3 ayrı manuel sürecin otomasyona geçirilmesi ve sektör yıldızı olan Mert Yazılımın trexDCAS MES sistemi ile üretimdeki pekçok sürecin dijitalleşmesi, sensörler kullanılarak bilginin toplanması ve bunun sağladığı fayda ile iyileştirmeler yapılması sağlanmıştır.

Bopshore Impex KOSGEB KOBİGEL Programı

Bopshore Impex firmasına yine KOSGEB KOBİGEL Programı kapsamında sağlanan modern cihazlar ile içeride ürün yelpazesi geliştirilmiş, ürün kalitesi artırılmış ve birim maliyetleri düşürecek çözüm önerileri geliştirilmiştir.

Mert Yazılım EBRD Desteği

Mert Yazılım firmasına sağlana EBRD desteğiyle İnsan Kaynakları Stratejik Yönetimi hizmeti sunulmuştur. İşletme geçtiğimiz yıl içerisinde personel sayısını neredeyse ikiye katlamış ve ülkemizin alanında ilk TURCORN firması olma yolunda ilerlemektedir. Sağlanan danışmanlıkların da katkısıyla firma Bilişimin Yıldızları E-Turquality Programına girecektir.

FD Mimarlık

Arkas Holding binasında faaliyet gösteren FD Mimarlık işletmesi Tasarım Merkezi olmak üzere işletmemizden danışmanlık almaktadır. Yılın 3. Çeyreğinden itibaren Tasarım Merkezi olması planlanan işletmemiz bu yolla faaliyetlerini, hizmetlerini ve kapasitesini çok daha hızlı bir şekilde artırarak global bir firma olma yolunda ilerlemektedir.

MAXION İNCİ ve
MAXION JANTAŞ

 İnci Holding grubu içerisinde yer alan MAXION INCI ve MAXION JANTAŞ firmalarına işletmemiz, devlet destekleri takip süreçleri konusunda hizmet sunmaktadır. Sağlanan hizmetle yurt dışı ofis/depo harcamaları önemli oranlarda geri kazandırılmaktadır.

Göksan Pompa / Sep Pump KOSGEB Yurt Dışı Pazar Destek Programı

Göksan Pompa/SEP Pump firmamız KOSGEB yurt dışı Pazar destek programı kapsamında 300.000 TL üst limitle desteklenmektedir. Sağlanan destekle hedeflenen pazarda çok daha hızlı bir ivme ile satışların artırılması hedeflenmiştir.

Someka

 SOMEKA yazılım firması İzmir merkezli olarak kurulmuş ve %100 ihracat yapan bir yazılım firmasıdır. Firmaya sağlanan desteklerle personel sayısının ve dolayısıyla yazılım kalitesinin ve kapasitesinin artırılması sağlanmıştır.

Centa Asansör

 Centa Asansör firmasına sağlanan Yatırım Teşvik Belgesi ile işletmenin önemli gördüğü bir yatırım olan Dizgi Hattı sağlanmıştır. İstanbul’da faaliyet gösteren işletme bu yatırım konusunda 5. Bölge desteklerinden yararlandırılmıştır. Yani KDV ve Gümrük Vergisinin yanı sıra Kurumlar Vergisi indirimi, Sigorta primi işveren hissesi desteği ve faiz desteğinden yararlandırılmıştır.

Gelin Tekstil

 Gelin Tekstil firması Denizli’de tekstil alanında faaliyet göstermektedir. İşletmeye Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB destekleri ile yurt dışı seyahatlerinden fuar katılımlarına, reklam-tanıtım harcamalarından test-analiz-belgelendirme giderlerine kadar geniş bir yelpazede destekler sağlanmaktadır. Firmanın yeni yatırımları için de Yatırım Teşvik Belgesi ile destekler sağlanacaktır.

Gartun Maden /
Otocton Maden

Gartun Maden/Otocton Maden firması için de işletmemiz teşvik departmanı hizmeti sağlamaktadır. Firma alınan Yatırım teşvik Belgesi ile yatırım faaliyetlerini hızlandırmış ve farklı bir sektöre dönük yeni faaliyetlerini planlamaktadır.

Tialmed

Tialmed firması İzmir’de implant üreticisi önemli bir değerdir. İşletmeye sağlanan teşvik departmanı hizmeti ile MDR süreçleri masrafları önemli ölçüde geri kazandırılmaktadır. Ayrıca her geçen gün ürün yelpazesini ve üretim kapasitesini artıran işletme sağlanan YTB avantajları ile de geleceğe güvenle bakmaktadır.

Electron

Sistem Teknik Makine ELECTRON markası ile İzmir’de faaliyet gösteren ürünlerini 3 kıtaya taşımış önemli bir işletmedir. İTOB’da 2. Fabrikasını kuran işletme başarılı stratejik planlaması ile hızlı bir şekilde büyümektedir. İşletmemiz ELECTRON firmasına sağladığı teşvik danışmanlığı ve YTB ile büyük kazanımlar ortaya çıkarmış, 2023 yılında KOSGEB KOBİGEL Projesi ile de içeride otomasyon konusunda yapılacak yatırımlar için önemli bir finansman sağlamıştır.

Karel Tel

KAREL TEL firması Aliağa’da faaliyet gösteren İzmir’in önemli değerleri arasındadır. İşletmeye sağlanan İnsan Kaynakları Stratejik Yapılandırması ile turnover oranı düşürülmüş, personel aidiyeti artırılarak daha mutlu bir iş ortamı sağlanmıştır.

Kayra Yemek /
Kayra Food

Kayra Yemek ve Kayfood işletmeleri sahibi Tayfun Kurdal işletmemiz tarafından sağlanan teşvik departmanı hizmeti ile yurt dışı faaliyetlerinde önemli atılımlar gerçekleştirmiştir. İşletme yurt dışı markası olan Kayfood ile başta Avrupa ve Orta doğu ülkeleri olmak üzere ihracat faaliyetlerini giderek artırmaktadır.

Polibak Plastik Film San. ve Tic. A.Ş.

POLİBAK PLASTİK FİLM SAN.VE TİC.A.Ş.” ISO 50001 ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİ TASARIMI VE DOKÜMANTASYON HİZMETİ verilmiştir.

PANOD Elektronik Tic. A.Ş.

 PANOD ELEKTRONİK TİC. A.Ş.” Yatırım Teşvik Belgesi alınmış ve büyüme stratejilerine uygun yatırımlarında teşviklerin işletmeye kazandırılması sağlanmıştır.

Cemdağ Aydınlatma San. ve Tic. A.Ş.

CEMDAĞ AYDINLATMA SAN.VE TİC.A.Ş. İnsan Kaynakları Stratejik Yönetim ve Performans Yönetim Sistemi Hizmeti verilmiştir.

CT Engineering

CT Engineering Alman Yazılım firmasının İzmir / Türkiye ofisinin kurulması, şirketin Türkiye kuruluşu yönünde hizmet verildi.

MUZOM Su Ürünleri A.Ş.

MUZOM SU Ürünleri A.Ş. firmasının el işçiliği ile yaptıkları ürün ayıklama ve paketleme işçiliğini KKYDP (Kırsal Kalkınma Desteği) ile makine yatırımı yapılması ve iş süreçlerinin standartlaşması sağlanmıştır.

Chef Seasons Gıda San. ve Tic. Ltd Şti.

 CHEF SEASONS GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. firmasının büyüme stratejisi kapsamında yaptığı İTOB OSB yatırımının inşaatı ve makine teknoloji yenileme yatırımı KKYDP (Kırsal Kalkınma) desteği alması sağlanmıştır.

La Organik Şarapçılık A.Ş.

LA ORGANİK ŞARAPÇILIK A.Ş. firmasının KAV tesisindeki mini şarap üretim hattı yatırımı KKYDP (Kırsal Kalkınma) desteği ile yapılması sağlanmıştır.

Göklin Sarapçılık

 Çanakkale Bayramiç GÖKLİN Şarapçılık tesisinin teknoloji yenileme ve modernizasyon yatırımı KKYDP (Kırsal Kalkınma) desteği ile yapılması sağlanmıştır.

Mine Colors

Mine Colors firmasına sağlanan KOSGEB Yurt dışı Pazar destek projesi kapsamında Polonya pazarına girmeleri sağlanmıştır. İşletme bu destek programı kapsamında %100 destek almıştır. Katıldığı fuar ve seyahat harcamalarının yanı sıra personel desteği, donanım desteği gibi desteklerden de yararlanmıştır.